WLD-04

water-leak-detector-1

Každou domácnost může ohrozit řada událostí, které nelze nijak předvídat a ani se proti nim nelze účinně bránit. Jedním z nepředvídatelných elementů je voda. Voda se může dostat do Vaší domácnosti jako následek přírodního jevu – bouřka, přeháňka, zvýšený stav spodní vody, lokální záplava, nebo jako následek selhání technického zařízení – prasklá trubka, hadice nebo ventil, různé netěsnosti, náhlé zvýšení tlaku v domovním řadu, a také jako následek lidské nepozornosti.

Ve všech zmíněných případech pomáhá senzor zaplavení zmírnit následky takové události a minimalizovat škody na Vašem i cizím majetku. Okamžitá informace o výskytu vody na monitorovaném místě Vám umožní provést patřičná opatření.

Použití

  • V koupelně (vířivá vana, sprchový kout,… )
  • V kuchyni (myčka, dřez,… )
  • Ve sklepě (rozvod vody, spodní voda… )
  • V technické místnosti (pračka, sušička, bojler, kotel,… )
  • Na zahradě (monitorování hladiny dešťové vody,… )
  • Okolo domu (monitorování hladiny vody ve vsakovacích jímkách, v domácí ČOV,… )
  • Hobby (detekce netěsnosti hrncových filtrů u akvária/terária,… )

Použití není samozřejmě omezeno na výše uvedené příklady, senzor zaplavení je možné použít na jakémkoliv místě, kde je potřeba vyhodnotit přítomnost nebo naopak nepřítomnost vody.

K senzoru zaplavení je možno připojit 2 sondy, které je možno vzájemně kombinovat.


WLD-04, čidlo s universální sondou: Napájení 2ks alkalických baterií LR6-size AA / USB micro 5VDC
apple-store-icon
android-store-icon
Výrobce:SPEL, a.s. Třídvorská 1402, 280 00 Kolín, ČR
Rozměry:90x103x21mm
Hmotnost senzoru:130g vč, baterií
Délka kabelu sondy:2 m
Napájení:2ks alkalických baterií LR6- size AA / USB micro 5VDC
Životnost baterií:okolo 1 roku
Komunikace:WiFi 802.11 b/g/n 2.4 GHz
Přijímač/vysílač:WF-121
Dosah senzoru:cca 80m - bez překážek
Pracovní teplota:0°C až 40°C
Použití:určeno pouze pro vnitřní použití
Certifikace:FCC/CE/IC

Senzory rodiny S4H používají pro přenos informací do vašeho smartphonu/tabletu síť internet, a další služby (APNS, GCM, CLOUD).

Inicializace senzoru: Při inicializaci je senzor přepnut do AP režimu a vytvoří dočasnou síť Smart4house, ke které se připojí zařízení, z něhož je prováděna inicializace. V době inicializace musí být smartphone/tablet v dosahu senzoru. Po ukončení inicializace senzor automaticky přechází do normálního provozu.
Podrobnosti o inicializaci senzoru naleznete v Návodu k instalaci a obsluze.

Normální provoz: V tomto režimu používá senzor pro připojení do internetu Vaši domácí síť, pro kterou byl nastaven při inicializaci. Data ze senzoru jsou dále odesílána na CLOUD, kde jsou uložena a vyhodnocena. Notifikace jsou odesílány pomocí služby APNS - Apple Push Notification Service , resp. GCM - Google Cloud Messaging na váš smartphone/tablet.

Cloud: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cloud_computing

Ochrana osobních údajů

wld wld wld wld

WLDS-04

wld

Zdroj USB

wld

#1

K čemu slouží senzor zaplavení?

Senzor zaplavení je určen k zjištění  úniku vody ( prasklé potrubí, vyteklá pračka v koupelně, přívalový déšť – zaplavení sklepa atd. ). Senzor není určen pro bezpečnostní aplikace

#2

Pro jaké typy telefonů jsou aplikace určeny a kde je získám?

Aplikace je možno stáhnout na www.smart4house.net a to jak pro přístroje s operačním systémem iOS tak i pro operační systém ANDROID.

#3

V jakých verzích se senzor zaplavení vyrábí?

Senzor se vyrábí v jedné verzi: a) S4H-WLD-0x senzor napájený ze dvou  alkalických baterií LR6 velikost AA ( jsou obsaženy v balení ), nebo z externího zdroje s kabelem USB micro 5VDC ( není obsahem balení )

#4

Kam umístit sondu?

Sonda musí být umístěna tak, aby oba měřící kolíky byly umístěny nad hladinou, kterou chceme sledovat. Sonda hlásí zaplavení, pokud jsou oba kolíky spojeny vodou. Sondu je možno připevnit pomocí šroubu, který je součástí příbalu, nebo uchycením přívodního kabelu. Měřicí kolíky se nesmí dotýkat vodivého povrchu.

#5

Kolik sond je možno k senzoru připojit?

K jednomu senzoru je možno připojit dvě sondy zaplavení. Jedna sonda je součástí balení, druhou sondu je možno zakoupit samostatně.

#6

Jak mohu objednat druhou sondu?

Samostatná sonda má značení S4H-WLDS-04 a lze ji objednat na www.smart4house.net.

#7

Jak se připojuje druhá sonda?

První sonda se připojuje na svorky 1 a 2 druhá sonda se připojí na svorky 3 a 4. Na polaritě vodičů nezáleží. V případě použití dvou sond je nutno povolit aktivaci druhé sondy v aplikaci po inicializaci snímače v smartphonu/tabletu.

#8

Kam umístit senzor?

Senzor musí být umístěn v dosahu signálu AP/routeru ( Access Point ) zároveň do 2m od sondy ( délka kabelu ). Senzor by měl být umístěn na přístupném místě pro snadné provedení inicializace a výměny baterií. Senzor musí být umístěn v prostorách bez kondenzace vodních par s teplotou 0 -40°C resp. 32 - 104°F, resp. 273 - 313°K. Dle požadavku FCC musí být mezi senzorem a osobami dodržena vzdálenost 20 cm.

#9

Jaké baterie můžu použít?

Lze použít libovolné alkalické, nebo lithiové baterie LR6 velikosti AA o napětí 1,5V. Při vkládání a výměně je nutno dodržet polaritu baterií. Polarita je vyznačena na výrobním štítku v odnímatelném víčku.

#10

Jak dlouho mohu provozovat senzor bez výměny baterií?

Životnost baterií je přibližně jeden rok.

#11

Musím stav baterií pravidelně kontrolovat?

Ne . O stavu baterií jste průběžně informováni ve vaší aplikaci v smatrphonu/tabletu Poklesne-li napětí baterií na cca 20% jejich kapacity, bude vás senzor informovat přes vaši aplikaci. Vybité baterie byste neměli v přístroji ponechávat.

#12

Je možno měřit senzorem hladinu jiné kapaliny než vody?

Ne. Senzor je určen pro měření obyčejné vody s vodivostí vyšší než 5mSm-1 , bez agresivních příměsí.

#13

Jak zjistím, že signál od AP je dostatečně silný?

Na vašem SmartPhonu neboTabletu je ikona udávající sílu signálu. Pokud SmartPhone umístíte do místa, kde bude upevněn senzor, můžete ověřit sílu signálu od AP, ke kterému bude senzor konfigurován.

#14

Je nutno mít aktivovanou SIM kartu pro příjem informací ze senzoru?

Ne, pokud jste v dosahu WiFi signálu. Pokud chcete mít informace i mimo dosah, musíte mít SIM s aktivovaným mobilním datovým tarifem. K přenosu informací je využívána služba Apple Push Notification Service – APNS resp. Google Cloud messaging.

#15

Je tato služba zpoplatněna?

Ne, tyto služby jsou zdarma.

#16

Jak se provádí inicializace senzoru?

Postup instalace a inicializace je znázorněn v návodu k obsluze, který je v příbalu senzoru.

#17

Jak dlouhá je záruka?

Dobu záruky určuje prodejce.

#18

Je přenos dat z senzoru zabezpečen?

Přenos dat mezi senzorem a cloudem je šifrován.

#19

V jakém prostředí může senzor pracovat?

Senzor je určeno pro vnitřní prostředí s rozsahem teplot 0-40°C resp. 32 - 104°F, bez kondenzace vodních par.

#20

Jaké verze iOS jsou kompatibilní

Senzor je kompatibilní s iOS ver 6.0 a vyššími.

#21

Jak senzor pracuje?

Senzor periodicky měří odpor mezi elektrodami sondy. Pokud vyhodnotí změnu odešle neprodleně zprávu na cloud a do vašeho smatrphonu/tabletu. Pokud nedošlo ke změně, je zpráva o stavu odesílána cca po 4 hodinách (kontrola funkce a spojení). Senzor rozeznává tři stavy sondy. Sonda nezaplavena, sonda zaplavena, sonda odpojena.

#22

Jaký zdroj mám použít pro napájení z USB?

Senzor s napájením 2x LR6 / USB je vybaven držáky pro baterie a napájecím konektorem USB micro. Senzor může být napájeno pouze z baterií, nebo pouze z USB konektoru, nebo může být osazen bateriemi a napájen z USB konektoru. V tomto případě je při přerušení napájení z USB konektoru senzor automaticky přepnut na napájení z baterií.

#23

Proč je použita technologie cloud pro senzory Smart4house a jaký má význam?

Informace odesílané z čidel jsou posílány do cloudu, kde jsou uchovávány a dále zpracovávány. Aplikace Smart4house komunikuje s cloudem. Díky tomu má uživatel data k dispozici z jakéhokoliv místa v dosahu internetu.Vlastní cloud běží na zabezpečených a zálohovaných serverech, což podstatně zvyšuje spolehlivost použitého řešení při jeho vysoké flexibilitě.

#24

Jaká je reakční doba senzoru.

Po zaplavení sondy je iniciováno odeslání zprávy do 20 sec. Po vyjmutí sondy z vody může být reakční doba delší v důsledku povrchové vlhkosti.

#25

Mohu stav senzoru zobrazovat na více Smartphonech/tabletech

Je to možné. Ve smartphonu musíte mít nainstalovánu aplikaci Smart4house pro příslušný operační systém. Návod pro aktivaci je popsán v návodu pro iOS bod 3.2.a., 3.2.b.

Název dokumentu Datum Verze dokumentu
Produktový manuál WLD-04 13.03.2015
iOS Manuál WLD-04 15.11.2016 1
Android Manuál WLD-04 15.11.2016 1
Prohlášení o shodě 03.12.2013 0
wld


Napájecí zdroj s konektorem micro USB


wld


Samostatná univerzální sonda S4H-WLDS-04

s4h-logo-1
novinka-1
20.05.2016
Byl zahájen předprodej nového výrobku S4H-TMC-00. Teploměr s rozšířeným rozsahem, novou aplikací a odděleným cloudem určený především pro aplikace s potřebou záznamu a vyhodnocení zaznamenaných dat.
novinka-1
01.05.2016
Rodina našich výrobků dostává úplně nový rozměr. Byl spuštěn portál s aplikací IF-THEN, který vám umožní vytvořit si jednoduché podmínky a na jejich základě vytvářet interakci mezi čidly a wifi-relé,
novinka-1
21.07.2015
Ve spolupráci s mySCADA Technologies jsme vytvořili možnost komunikačního napojení z rodiny S4H ve vizualizačním systému mySCADA.Více »
novinka-1
15.12.2014
Přinášíme Vám novou technologii LED žárovek.